Чи готові ви допомогти собі?
Попередити хворобу набагато легше, ніж її лікувати - навіть «самими із самих», «найкращими з кращих» медичними засобами. Як же їх вибрати з кращих? Часто ми тішимося самообманом і сподіваємося, що з нами нічого не може статися. Але чи завжди так буває?
При одних захворюваннях буває достатньо лише роз'яснень щодо корекції процесів, важливих для підтримання рівня здоров'я. Для ситуацій, вже пов'язаних з хворобою, цих порад явно недостатньо: потрібно врахувати ще і закономірності розвитку кожної хвороби, особливості віку та ряд інших причин.
На сьогоднішній день зрозуміло, що більша частина факторів (харчування, малорухливий спосіб життя тощо) привели нас до так званих хвороб цивілізації, в список яких входять судинні та онкологічні захворювання. На жаль, цей цивілізаційний процес змінив характер нашого способу життя, і насамперед харчування, в бік підвищення рівня споживання енергії з їжею, яка стала висококалорійною.
Це означає, що збільшилося споживання всіх энерговмісних продуктів (білків, жирів, так і вуглеводів) на тлі нашого малорухливого способу життя. Звідси випливає дуже важливий висновок, що фізична активність, як профілактичний чинник повинна бути спрямована на витрату енергії. Це дасть змогу систематично коригувати потенційну небезпеку надмірної калорійності харчового раціону. Споживання жирів, як найбільш енергоємного продукту повинно чітко відповідати енерговитратам організму, щоб уникнути факторів ризику.
Надмірна вага і проблема атеросклерозу є наслідком споживання в основному тваринних жирів, особливо м'ясних копченостей. Це насамперед позначається на перевантаження кишківника токсичними продуктами, що істотно збільшує ризик розвитку раку кишківника, молочної та передміхурової залоз.
А небезобідний атеросклероз як наслідок тягне за собою захворювання серцевої м'язи судин і сумний результат. Не дарма вже сьогодні побутує фабула як істина: рак - хвороба обміну речовин. Хвороба старіння організму, яка в силу багатьох причин вже не щадить всі вікові групи.
Холестерин як основний показник обмінних порушень, утворюючись в надмірній кількості за рахунок тих же м'ясних виробів, не підвищує в'язкість жовчі, сприяючи тим самим каменеутворенню? І подібних причин дуже багато. Не менш нешкідливим фактором, що впливає на процес онкогенезу, є шкідливі звички.
Добре відома роль алкоголю в розвитку раку печінки. Алкоголь, в свою чергу, посилює канцерогенний «ракоутворюючий ефект» тютюнопаління. Навіть такий нешкідливий напій, як пиво, не залишається «нейтральним» в організмі і сприяє більш інтенсивному всмоктуванню різних шлаків через стінки кишечника в кров.
Час реалізації передракових змін в злоякісні стани обчислюється часом роками. Чи маємо ми шанс? Напевно так, але тільки якщо будемо дотримуватися елементарних правил. Лікувально-профілактичний ефект може бути отриманий тільки на підставі постійного дотримання певних умов.
Важливим показником успіху є підвищення психологічної стійкості і життєвого тонусу. А щоб досягти цих цілей, необхідно в першу чергу позбавитися від стресових ситуацій, бо стрес - фактор який відіграє сьогодні вирішальну роль, так би мовити, виносять нам вирок.
Сьогодні наука має в своєму розпорядженні знання, що дозволяють оцінити користь і шкоду від різних факторів цивілізації, що впливають на розвиток та прогресування тих чи інших хвороб. Також дозволить успішніше подолати недуги постійна робота над собою.
Стан екологічного середовища (продукти, вирощені на забрудненій грунті, радіонукліди, пестициди та інше) такий, що вкрай потребує жорсткий контроль як одна з профілактичних заходів, включаючи і заходи особистої профілактики. Очікувати перспектив міцного здоров'я не має сенсу, якщо не будуть усунені, в першу чергу, порушення системи шлунково-кишкового тракту, особливо кишечника і печінки, бо в роботі ці органи пов'язані в єдине ціле. Навіть найефективніші засоби не зможуть допомогти, якщо своєчасно не будуть знищені «сходи бур'янів» в організмі. При захворюваннях кишечника, якщо не будуть усунені симптоми хвороби (схильність до постійних запорів; ті чи інші прояви дисбактеріозу, пов'язані з частим прийомом антибіотиків, препаратів хімічного походження; недостатнє вживання вітамінів і мікроелементів), буде зберігатися пріоритет за групою мікроорганізмів, іменованих клостридіями, які постійно виявляються у людей з підвищеним ризиком розвитку раку кишечника.
Звідси і вкрай важливий висновок: необхідно звернути особливу увагу на фактор харчування і взяти за правило, що 50% з усього раціону повинна становити рослинна їжа (бажано в сирому вигляді). При поганій її засвоюваності допускається мінімальна кулінарна обробка на пару. Вельми корисними для повноцінної роботи шлунково-кишкового тракту є такі рослинні продукти як боби, горох, квасоля, соя. У них багато рослинного білка і корисних для організму продуктів (білків, жирних, але ненасичених кислот) і різних біологічно активних сполук. Соєвий білок містить набір всіх незамінних амінокислот, таких необхідних нашому організму, особливо якщо вживати з білками декількох рослин. У сої достатню кількість легкозасвоюваних жирів, що не містять холестерину. Вона ж є сильним антагоністом нашого найлютішого ворога - холестерину і використовується для виготовлення такого лікарського засобу, як лецитин - прекрасного профілактичного засобу при схильності до каменеутворення в жовчно-печінкових протоках: лецитин сприяє розрідженню густогї жовчі і зняття її в'язкості. При атеросклерозі судин серця і головного мозку лецитин зменшує атеросклеротичні бляшки. Крім того, соєві волокна служать важливим компонентом харчової клітковини, до речі, як і всі зернові, овочеві та фруктові культури.
Фруктова клітковина є природним сорбентом. Вбираючи воду з кишечника, вона захоплює разом з нею особливо небезпечні отрути, які, як правило, є причиною онкологічних захворювань кишечника. Суперпродуктами, подібними клітковині, є амінокислоти і хлорофіл, що виробляються проростають зернами пшениці, кукурудзи, ячменю, насіння льону і ядра зрілих волоських горіхів. Їх онкопротекторні ефект надзвичайно великий при раку кишечника, молочної та передміхурової залоз.
Пухлинні клітини отримують енергію переважно за рахунок глюкози, з чого випливає, що в раціоні необхідно зменшити споживання таких вуглеводів, мед, цукор, борошняні вироби, макарони і хлібобулочні продукти (особливо з вищих сортів борошна), а також кондитерських виробів. Надмірна кількість вуглеводів, як правило, стимулює підвищення рівня інсуліну в крові. Володіючи властивостями фактора ризику, інсулін в клітинних культурах сприяє розвитку пухлинних процесів. Підвищена небезпека надходження в організм харчових канцерогенів пов'язана зовсім не з вегетаріанською системою харчування, а з надмірним споживанням тваринних білків і, як раніше згадувалося, копчених м'ясних продуктів. У харчовому раціоні жирів тваринного походження повинно бути не більше 7-10%, решта 23% (з 30% необхідних організму) повинні становити тільки рослинні жири (оливкова, кукурудзяна, соняшникова, льяна олія, горіхи, риб'ячий жир). В цілому диєтопрофілактика повинна бути розрахована переважно на використання рослинних продуктів, що не виключає, звичайно, поєднання їх з рибою, нежирними сортами м'яса і птиці. З молочних необхідно виключити продукти підвищеної жирності. В якості харчових добавок бажано включити в раціон зерна пшеничних і вівсяних продуктів, особливо висівок і бурого рису, бо ці сполуки є активною клітковиною, яка наводить «повний» порядок в кишечнику, видаляючи отруйні речовини. Продукти із зерен льону дуже
цінне джерело надзвичайно важливою ліноленової кислоти, корисною як для судин серця, так і головного мозку. Льяне масло, яке чудово замінює жири морських риб, можна виготовити шляхом холодного механічного віджиму. Мінімальна профілактична доза для організму - 1 їдальня ложка в день. Зберігати олію потрібно в темному прохолодному місці без доступу повітря. Борошно з лляного насіння добре використовувати в якості добавок до готових страв. Слід взяти за правило в щоденному раціоні використовувати так звані пектини, які в достатній кількості містяться в яблуках, грушах, персиках, апельсинах, винограді та ін.
Ці продукти здатні знищувати всі ракові «початки».
У раціоні нашого харчування також вкрай необхідні фруктові та овочеві соки.
Фруктові необхідно вживати під час сніданку, а овочеві - в середині дня. Останній прийом їжі має бути за кілька годин до сну і не пізніше 19-19:30.
Періодично проводьте очищення печінки за допомогою сліпого зондування, але тільки в період з 23 години до першої години ночі, так як в ці години печінка готова сприйняти запропоновану їй інформацію. Рецептів сліпого зондування досить багато. Доцільно не менше одного разу на тиждень проводити розвантажувальний день. Напередодні бажано провести очищення кишечника, а в цей день вживати тільки рослинну їжу. Часте використання проносних і очисних клізм не рекомендується, так як кишечник потрібно «чистити» не знизу вгору, а зверху вниз, щоб уникнути порушення нормальної флори товстого кишечника. Краще навчиться регулювати роботу кишечника за допомогою рослинної клітковини. Корисно вживати харчові добавки: суміші з кураги, родзинок і чорносливу, які бажано запивати настоями трав Олександрійського листа, крушини, аїру з додаванням меду. Йогурт є прекрасною їжею для кишечника, також як і прийом оливкової олії.
Починати прийом треба з однієї чайної ложки на ніч, збільшуючи дозу до столової ложки. Вранці натщесерце необхідно випити склянку прохолодної неперетравленої води. Якщо ви страждаєте такими захворюваннями, як жовчнокам'яна і сечокам'яна хвороби, і розмір камінця невеликий (від 0,3 - 0,5 мм), то можете скористатися лікувальними чаями BIONET в поєднанні з капсулами лецитину, муітину на тлі магнітотерапії в домашніх умовах з використанням приладу цієї системи Лукаб-Магнатор. Таке поєднання дозволяє знизити в'язкість жовчі, зробити її менш густий, в результаті чого застійні явища в жовчних протоках будуть ослаблені.
Властивості фіточаїв BIONET незаперечні. У них міститься до 260 різних біологічно активних сполук, в т. ч. алкалоїди, катехіни, вітаміни (С, РР, група В), мікроелементи, каротин, пектинові підстави і теины, що володіють тонізуючими, сечогінними, жовчогінними, антиоксидатными, антимутагенними властивостями, а також спазмолітичні, що робить чай прекрасним очищаючим засобом.
Не менш важливим з факторів є використання різних видів водоростей як продуктів моря. Вони є колосальним джерелом рослинного білка, хлорофілу, вітамінів і мікроелементів.
Клітковина водоростей легко засвоюється організмом і служить прекрасним стимулятором для кишечника, сприяючи виведенню токсичних отрут. Морська бура водорість міститься в достатній кількості в препараті Карнифит компанії BIONET.
Справжній бум серед нетрадиційних препаратів викликало використання акулячого хряща. Серед факторів в ньому виділені речовини неовастат, сквален, тромбоспондин, хондроїтинсульфатів, глюкозоамины і глюкозоаминогликаны, які мають онкопротекторными властивостями і вкрай необхідні для профілактики онкологічних захворювань. Препарат Санавіта BIONET містить екстракт з акулячого хряща, а специфічні особливості обміну жирів акули полягає в тому, що в них переважають ненасичені жирні кислоти. Крім того, акула ніколи не хворіла онкологічними захворюваннями та її імунна система не має рівних. Тому підтвердженням є стан здоров'я данців і ескімосів Гренландії, які харчуються продуктами з морських водоростей і не страждають хворобами цивілізації.
Підвищена небезпека харчових канцерогенів змушує шукати вихід, який нам дає самопрофілактика і використання різних продуктів харчування та біологічно активних добавок. В даний час розроблені технології імітації багатьох продуктів харчування, які повністю задовольняють потребу в незамінних амінокислотах та інших біологічних активних добавках або їх комплекси. Ці комплекси використовуються у конкретній профілактичному призначенням, у великих кількостях, ніж їх міститься в продуктах харчування.
Це готові форми рослинних таблеток, капсул, чаїв, сиропів, спрямовані на корекцію певних ланок обміну речовин, з урахуванням їх максимальної ефективності та високих технологічних вимог.
Всі біологічні активні добавки, в тому числі чаї, вітаміни, мікроелементи, являють собою певну модифікацію з вхідними в їх такими вкрай необхідними природними елементами, як селен, молібден, марганець, хром, кальцій, залізо (які витіснені стронцієм) і є безсумнівно корисними сполуками, сильними антиоксидантами, а отже - і онкопротекторамі. Ці мікроелементи не містять хімічних речовин, а являють собою біологічно активні добавки - продукти здоров'я. Багато з них насичені як поживними, так і цілющими властивостями, що дуже важливо для корекції функцій всього організму. В основі лежать лікувально - профілактичні ефекти, які можуть бути спрямовані на подолання цілого ряду недуг. Ці активні з'єднання прекрасно поєднуються з дією лікарських та інших фітозасобів і сповна доповнюють їх ефективність.
Було б несправедливо промовчати про цілющих властивостях таких рослинних сполук, як флавоноїди. Препарат Флавоноїд Кінг Biyovis містить флавоноїди, які під дією бактерій товстого кишечника зазнають певну метаморфозу, перетворюючись в фітоестрогени. Фітоестрогени дуже схожі зі структурою природних естрогенів, які виробляються організмом, і сприяють переродження клітин в певних органах. Наприклад, розвиток злоякісних пухлин молочної залози у жінок пов'язують з підвищеним рівнем естрогенів у крові. Зустрічаючись на рівні мембрани клітини, фітоестрогени перешкоджають накопиченню природних естрогенів і поділу клітин, що сприяє новоутворенням, і таким чином фітоестрогени виступають в ролі онкопротекторов і антимутагенов.
У країнах з традиційним споживанням сої захворюваність різними формами раку значно нижче, ніж в країнах, де цьому рослинного продукту не приділяють належної уваги.
Для цибулі, часнику, яблук такими речовинами є кверцетин, для цитрусових - десперидин.
Все під рукою!
Не полінуйтеся використовувати ці корисні для організму речовини у власних інтересах!
заслужений лікар України,
головний голкотерапевт
Чернігівської області