Аденоїди у дітей
Аденоїдит - це запальне захворювання глоткової мигдалини (аденоїдів). Найчастіше зустрічається у дітей дошкільного і молодшого шкільного віку. Запальний процес в глоткових мигдаликах протікає аналогічно запального процесу в піднебінних мигдалинах при тонзиліті (ангіні). Тривало поточний нелікований хронічний аденоїдит, як і тонзиліт, може призвести до виникнення і ускладнення перебігу захворювань нирок (гломерулонефрит), ревматизму, вад серця, захворювань органів травного тракту і т.д.
Рекомендується:
- бальзам Біонет + турунди в ніс та вухо + на корінь язика
- чай Біонет
- клітковина
- вітаміни
- фітовіт
- протипаразитарна програма (лікарап в краплях або колонфіт)
Причини аденоїдиту
До розвитку аденоїдиту приводять такі чинники: штучне годовування дитини, одноманітне, переважно вуглеводне харчування, наявність рахіту (дефіциту вітаміну D), діатезів (переважно ексудативного), алергії, переохолодження, екологічний фактор (тривале перебування в місцях з сухим, забрудненим повітрям). Гострий аденоїдит розвивається у дітей молодшого віку внаслідок активізації мікробної флори носоглотки під впливом переохолодження або як ускладнення якогось інфекційного захворювання.
Симптоми аденоїдиту
Для клінічної картини гострого аденоїдиту характерно поява слизово-гнійного відокремлюваного з носоглотки (ці виділення стікають по задній стінці глотки і помітні при огляді), підвищення температури тіла, погіршення носового дихання. Дуже часто при гострому аденоидите відбувається залучення в запальний процес євстахієвої (слуховий) труби, що проявляється болями у вусі, зниження слуху на боці ураження. Це характеризується сильними болями у вусі, погіршенням слуху, появою гнійного відокремлюваного з слухового проходу.
Хронічний аденоїдит є наслідком перенесеного гострого запалення аденоїдів. Часто поєднується із збільшенням в розмірах глоткової мигдалини (аденоїдами). Прояви захворювання: невелике підвищення температури тіла (субфебрилітет), відставання дитини у психічному і фізичному розвитку, підвищена стомлюваність, погана успішність у школі, порушене увагу, сонливість одночасно з поганим сном, головний біль, зниження апетиту, нічний кашель (внаслідок стікання по задній стінці глотки гнійного виділення з запаленої мигдалини). Нерідко хронічний аденоїдит супроводжує хронічний євстахіїт, що супроводжується прогресуючим порушенням слуху.