Міома матки
Рекомендується:
- магнітотерапія
- бальзам зовнішньо і всередину
- чай Біонет до 3 місяців поспіль
- вітаміни
- клітковина
- ювенал
- вітамін В17
- санавіта
- сік ноні
Міома матки (міома) - вузлове доброякісне новоутворення, яке з'являється в м'язовому шарі стінки матки.
Найбільш часто захворювання зустрічається у жінок 40-50 років, але останнім часом хвороба значно "помолодшала" - вузлові новоутворення виявляються у жінок 20-30 років.
Розвиток міоми пов'язано з гормональними порушеннями, які призводять до зростання одного або декількох вузлів у шарі міометрія. Розміри вузла оцінюють у тижнях, як розміри плода.
Ультразвукова діагностика дозволяє виявити навіть самі незначні ущільнення, які не потребують лікування, але за якими необхідно спостерігати. Різке зростання вузлів відбувається за рахунок порушення кровопостачання, що призводить до набряку і некротичним змінам. Збільшення розміру може відбуватися і через наростання клітинної маси, але такі випадки зустрічаються рідко.
При наявності вузлів, розташованих під слизовою оболонкою порожнини матки, можливі рясні кровотечі. Процес прикріплення ембріона матки порушений, що є причиною звичного викиду і безпліддя.
Під час менопаузи більшість новоутворень піддаються зворотному розвитку, але деякі досягають великих розмірів, порушуючи скоротливу здатність матки, із-за чого вона не здатна зупинити менструальні кровотечі.
Не завжди захворювання себе проявляє, можливо його безсимптомний перебіг, коли жінку нічого не турбують і вона не звертається до лікаря. Це може привести до сильного розростання вузла і, як результат, до необхідності хірургічного втручання.